Koronawirus: Ruszają szczepienia czwartą dawką szczepionki

Jak zapowiedział , od 22 lipca chętni będą mogli zaszczepić się czwartą dawką . Ale nie wszyscy. , przynajmniej na razie, dotyczy tylko osób w wieku od 60 do 79 lat.

Do punktów szczepień będą się więc mogli udać przede wszystkim po czwartą dawkę szczepionki – ale także osoby z upośledzoną odpornością, które skończyły 12 lat, jak poinformował dziś minister. Przypomnijmy, że już mogą przyjmować szczepionki osoby w wieku 80 plus.

Zasady rejestracji są takie same jak poprzednio: o północy w systemie pojawią się e-skierowania dla osób z tej grupy wiekowej i można się rejestrować przez infolinię, Internetowe Konto pacjenta lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zaszczepić się można w tych punktach szczepień, które działają na przykład w aptekach lub szpitalach, warto również zapytać o taką możliwość w swojej przychodni lekarza rodzinnego. Nie ma obaw, że punktów lub miejsc zabraknie bez względu na region. Na przykład w Wielkopolsce jest ich obecnie ponad 800, w tym 215 w aptekach, jak informuje Marta Żbikowska-Cieśla, rzeczniczka w regionie.

#BejmyNEWSKoronawirus: Ruszają szczepienia czwartą dawką szczepionki