Więcej

  Koronawirus: Ruszają szczepienia czwartą dawką szczepionki

  Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, od 22 lipca chętni będą mogli zaszczepić się czwartą dawką szczepionki. Ale nie wszyscy. Oferta, przynajmniej na razie, dotyczy tylko osób w wieku od 60 do 79 lat.

  Do punktów szczepień będą się więc mogli udać przede wszystkim seniorzy po czwartą dawkę szczepionki – ale także osoby z upośledzoną odpornością, które skończyły 12 lat, jak poinformował dziś minister. Przypomnijmy, że już mogą przyjmować szczepionki osoby w wieku 80 plus.

  Zasady rejestracji są takie same jak poprzednio: o północy w systemie pojawią się e-skierowania dla osób z tej grupy wiekowej i można się rejestrować przez infolinię, Internetowe Konto pacjenta lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

  Zaszczepić się można w tych punktach szczepień, które działają na przykład w aptekach lub szpitalach, warto również zapytać o taką możliwość w swojej przychodni lekarza rodzinnego. Nie ma obaw, że punktów lub miejsc zabraknie bez względu na region. Na przykład w Wielkopolsce jest ich obecnie ponad 800, w tym 215 w aptekach, jak informuje Marta Żbikowska-Cieśla, rzeczniczka NFZ w regionie.

  WiadomościKoronawirus: Ruszają szczepienia czwartą dawką szczepionki