Więcej

  Koronawirus: centra handlowe tylko dla zaszczepionych?

  Czy rząd zdecyduje o wstępie do centrów handlowych tylko dla zaszczepionych? Branża handlowa uważa, że to byłoby lepsze niż alternatywa, jaką jest lockdown, i to przed Bożym Narodzeniem.

  Branża handlowa obawia się, że przy tak lawinowym wzroście zakażeń może zostać wprowadzony całkowity lockdown – a przy tej możliwości już wolą sprawdzanie paszportów covidowych lub negatywnego testu przy wejściach do galerii handlowych – gdyby sytuacja nadal się pogarszała.

  To propozycja Zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, który obawia się czarnego scenariusza i lockdownu. Bo oficjalnie minister zdrowia i premier zapewniają, że takich planów nie ma, ale przyznają też, że czwarta fala rozwija się szybciej niż przypuszczali, a więc i środki zapobiegawcze mogą się zmienić. gdyby więc pojawiła się realna alternatywa kolejnego lockdownu, branża proponuje wprowadzenie udostępnienie handlu i usług tylko dla osób zaszczepionych, które okazywałyby paszporty covidowe lub negatywne wyniki testów przy wejściach do galerii handlowych.

  Pracodawcy branży handlowej chcieliby tez mechanizmów prawnych pozwalających im na kontrolowanie poziomu wyszczepienia pracowników – bo boją się, że alternatywą jest kolejny lockdown, któ©ego branża juz by nie przetrwała.

  Gdyby rząd uwzględnił ich propozycje, to osoby przeciwne szczepieniom będą miały poważny problem ze zrobieniem zakupów świątecznych.

  Źródło: Fakt

  WiadomościKoronawirus: centra handlowe tylko dla zaszczepionych?