Więcej

  Kongres PiS: będą nowe pomysły na przekonanie wyborców?

  Kolejne podwyżki płacy minimalnej i 500 plus, przedłużenie tarczy antyinflacyjnej i ułatwienia dla kredytobiorców. Taki ma być nowy plan Prawa i Sprawiedliwości, by przekonać do siebie Polaków przed wyborami.

  Według Wirtualnej Polski planom “kupienia” wyborców będzie poświęcona duża część kongresu partii Jarosława Kaczyńskiego, który odbędzie się 4 czerwca w Markach pod Warszawą. Są przecieki, co PiS zamierza zaproponować Polakom. Przede wszystkim będzie to 700 plus zamiast 500 plus – ta informacja wyciekła już wcześniej – a także programy wsparcia dla Polaków z powodu inflacji i drożyzny.

  Jak podaje “Fakt” jednak na 700 plus trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, podwyżka płacy minimalnej też wejdzie dopiero na początku 2023 roku – do 3350 zł brutto. W drugiej połowie roku z kolei ma wejść następna podwyżka do 3500 zł brutto. Za to jeszcze w tym roku zostaną przedstawione przedłużenie tarczy antyinflacyjnej oraz mechanizm osłonowy dla osób mających piece węglowe, które ucierpiały z powodu podwyżek cen węgla.

  W planach jest też program ułatwień dla osób, które wzięły kredyty oraz dodatkowe rozwiązania obniżające podatki, a także dodatkowe urlopy: 9-tygodniowe ojcowskie i dodatkowe dla pracujących – 5 dni jako urlop wypoczynkowy i 2 dni zwolnienia od pracy w sytuacji siły wyższej. Nie wiadomo natomiast, czy w planach jest decyzja o tym, że czternasta emerytura będzie wypłacana co roku.

  WiadomościKongres PiS: będą nowe pomysły na przekonanie wyborców?