Kolejny pomysł Ławrowa. Znów mówi o okupacji Ukrainy przez Polskę!

Były już kłamstwa o zajmowaniu zachodniej Ukrainy przez Polskę, twierdził, że chce też zająć zachodnią Ukrainę – ale najnowszy pomysł Siergieja Ławrowa, ministra spraw zagranicznych Rosji, przebił je wszystkie.

Jak podaje , Ławrow stwierdził, że zaczynają aktywnie opanowywać terytorium Ukrainy, nawiązując tym do wcześniejszego komunikatu rosyjskiego wywiadu zagranicznego, zgodnie z którym Zełenski zamierza przekazać Ukrainy Polsce, co oczywiście nie jest prawdą.

Ławrow już niejednokrotnie mówił o tym, że Polska ma takie plany. A teraz poszedł jeszcze dalej: w rozmowie z agencją RIA Nowosti stwierdził, że “polscy koledzy zaczynają aktywnie opanowywać terytorium Ukrainy”. Dowodem na to są, jak powiedział Ławrow, decyzje prezydenta Zełenskiego i Radę Najwyższą w sprawie szczególnych praw ów na Ukrainie, co akurat jest prawdą – i to, że Polska tworzy równoległy system kontroli służby podatkowej Ukrainy – co jest wierutnym kłamstwem.

To kolejna kuriozalna wypowiedź rosyjskiego na temat relacji między Polską a Ukrainą – Ławrow już w kwietniu twierdził, że Polska zamierza wysłać na Ukrainę swoją armię pod płaszczykiem sił pokojowych .

Wspierają go w tym wytrwale inni politycy: na przykład były prezydent Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że Polska już szykuje aneksję Ukrainy na podstawie przemówienia prezydenta Dudy, który wyraził życzenie, żeby relacje między Polską a Ukrainą zawsze były tak dobre jak teraz i żeby nie było żadnych

#BejmyNEWSKolejny pomysł Ławrowa. Znów mówi o okupacji Ukrainy przez Polskę!