Więcej

  Kolejny pomysł Ławrowa. Znów mówi o okupacji Ukrainy przez Polskę!

  Były już kłamstwa o zajmowaniu zachodniej Ukrainy przez Polskę, Łukaszenka twierdził, że Polska chce też zająć zachodnią Ukrainę – ale najnowszy pomysł Siergieja Ławrowa, ministra spraw zagranicznych Rosji, przebił je wszystkie.

  Jak podaje Wirtualna Polska, Ławrow stwierdził, że Polacy zaczynają aktywnie opanowywać terytorium Ukrainy, nawiązując tym do wcześniejszego komunikatu rosyjskiego wywiadu zagranicznego, zgodnie z którym prezydent Zełenski zamierza przekazać suwerenność Ukrainy Polsce, co oczywiście nie jest prawdą.

  Ławrow już niejednokrotnie mówił o tym, że Polska ma takie plany. A teraz poszedł jeszcze dalej: w rozmowie z agencją RIA Nowosti stwierdził, że “polscy koledzy zaczynają aktywnie opanowywać terytorium Ukrainy”. Dowodem na to są, jak powiedział Ławrow, decyzje prezydenta Zełenskiego i Radę Najwyższą w sprawie szczególnych praw Polaków na Ukrainie, co akurat jest prawdą – i to, że Polska tworzy równoległy system kontroli służby podatkowej Ukrainy – co jest wierutnym kłamstwem.

  To kolejna kuriozalna wypowiedź rosyjskiego polityka na temat relacji między Polską a Ukrainą – Ławrow już w kwietniu twierdził, że Polska zamierza wysłać na Ukrainę swoją armię pod płaszczykiem sił pokojowych NATO.

  Wspierają go w tym wytrwale inni politycy: na przykład były prezydent Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że Polska już szykuje aneksję Ukrainy na podstawie przemówienia prezydenta Dudy, który wyraził życzenie, żeby relacje między Polską a Ukrainą zawsze były tak dobre jak teraz i żeby nie było żadnych granic…

  WiadomościKolejny pomysł Ławrowa. Znów mówi o okupacji Ukrainy przez Polskę!