Więcej

  Kolejne przypadki małpiej ospy!

  Sześć nowych przypadków zakażeń małpią ospą stwierdzili lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Wszyscy pacjenci są w szpitalu, stan dwóch z mich jest poważny, ale nie zagraża życiu.

  Jak przypomina Wirtualna Polska, minister zdrowia Adam Niedzielski o pierwszym przypadku małpiej ospy poinformował 10 czerwca. Było już tylko kwestią czasu, kiedy zakażeń zacznie przybywać, ponieważ małpią ospę stwierdzono już w większości krajów Europy, w tym u naszych bezpośrednich sąsiadów, Niemców i Czechów.

  Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, specjalistka chorób zakaźnych i ordynator z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie potwierdziła Wirtualnej Polsce zdiagnozowanie sześciu kolejnych przypadków małpiej ospy i poinformowała, że wszyscy pacjenci przebywają w szpitalu i nie ma wśród nich dzieci. Choroba została potwierdzona testami, a u czterech osób ma przebieg łagodny. U dwóch przebiega znacznie ciężej, ale z dobrymi rokowaniami.

  Wirtualna Polska nieoficjalnie uzyskała informacje, że pacjenci z podejrzeniem małpiej ospy przebywają także w szpitalach w Szczecinie i Krakowie, jednak w ich przypadkach nie ma jeszcze wyników testów, które potwierdziłyby, czy to rzeczywiście małpia ospa.

  WiadomościKolejne przypadki małpiej ospy!