Kolejne dawki szczepionki już w Polsce

Przed godziną 8:00 na lotnisku Chopina w Warszawie wylądował ze szczepionkami przeciw SARS-CoV-2 na pokładzie. To kolejne 300 tys. dawek .

W poniedziałek, 28 grudnia przed godziną 8:00 na warszawskim lotnisku Chopina wylądował samolot ze szczepionkami na pokładzie. Jak zapowiedział Mateusz teraz zacznie się ich dystrybucja do szpitali w całej Polsce. Najpóźniej we wtorek preparat zostanie dostarczony do 250 placówek medycznych na terenie całego kraju.

Jak zapowiedział Prezes Rady Ministrów w przeciągu kilku najbliższych miesięcy będzie można zaszczepić 30 mln obywateli.

– Mamy do wyboru strach i ryzyko, albo nadzieję i bezpieczeństwo. Jako solidarne państwo i społeczeństwo staramy się radzić z koronawirusem jak się da – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki apelował do ów, aby zaufali medycynie i rejestrowali się na szczepienie. System rejestracji zostanie uruchomiony już 15 stycznia, a szczepionki będą podawane w kolejności opracowanej w Narodowej Strategii Szczepień.

Premier wyraził nadzieję, że do końca drugiego kwartału r. szczepionkę przyjmie wystarczająco dużo Polaków, aby można było myśleć o powrocie do normalnego życia i ”zwyciężyć nierówną walkę z koronawirusem”.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premierowi towarzyszył .

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSKolejne dawki szczepionki już w Polsce