Więcej

  Kolejna prowokacja na granicy z Białorusią. Znów próba strzału

  Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, polscy pogranicznicy odnotowali kolejne incydenty na granicy. Białoruski żołnierz próbował oddać strzał, a pięciu innych krzyczało, że zastrzeli polskich żołnierzy.

  “Kolejne prowokacje na granicy. Wczoraj białoruski żołnierz próbował oddać strzał z pistoletu sygnałowego w kierunku polskich żołnierzy” – czytamy na Twitterze MON. Broń na szczęście nie wystrzeliła. MON poinformowało dalej, że “pięciu uzbrojonych Białorusinów próbowało zniszczyć ogrodzenie, jednocześnie krzycząc, że zastrzelą polskich żołnierzy”. Jednak gdy Polacy wezwali na miejsce dodatkowe siły wojska i Straży Granicznej, Białorusini się wycofali, jak poinformował MON.

  To kolejna już prowokacja ze strony białoruskiej. Przypomnijmy, że wczoraj minister Mariusz Błaszczak opublikował zdjęcie białoruskiego żołnierza z nożycami do cięcia drutu, 3 listopada Białorusini także zagrozili polskim pogranicznikom otwarciem ognia, chcąc ukryć próbę przejścia przez granicę grupy kilkudziesięciu migrantów, z kolei 2 listopada w nocy polscy żołnierze zauważyli trzy umundurowane osoby z bronią długą, które – po próbie nawiązania kontaktu – przeładowały broń i oddaliły się na Białoruś.

  Polski MSZ i Straż Graniczna skierowały w związku z tym formalne protesty do rządu Białorusi przeciwko wyraźnemu naruszaniu polskiej granicy państwowej, co – jak podkreślają władze Polski – nosi znamiona wyraźnej i celowej eskalacji.

  Od początku roku Straż Graniczna odnotowała już ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

  Źródło: Onet.pl

  WiadomościKolejna prowokacja na granicy z Białorusią. Znów próba strzału