Kierowcy ciężarówek okradali pracodawcę

Policjanci z Trzcianki w Wielkopolsce zatrzymali pięć osób podejrzanych o towarów z ciężarówek przewożących lampy i sprzęt oświetleniowy. Wśród zatrzymanych są ciężarówek i , które sprzedawały kradziony towar.

Policjanci kryminalni z Trzcianki w województwie wielkopolskim od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w sprawie włamań oraz kradzieży z ciężarówek należących do jednej z firm w Pile. Łupem złodziei padały lampy i sprzęt oświetleniowy.

W toku śledztwa okazało się, że za przestępstwami stoją między innymi kierowcy ciężarówek zatrudnieni w pilskiej firmie. 31-latek i 45-latek z gminy oraz 34-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego dostarczali towar do zagranicznych odbiorców.

Jak ustalili śledczy, kierowcy uchylali zaplombowane drzwi naczep, a następnie wkradali się do środka i nie zrywając plomb wynosili kartony z lampami i sprzętem oświetleniowym.

W przestępczy proceder zaangażowane były również dwie kobiety: córka 45-letniego kierowcy oraz 34-latka. Obie podejrzane zajmowały się sprzedażą kradzionych przedmiotów na aukcjach internetowych.

Podczas przeszukania posesji należących do podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradziony towar o łącznej wartości ponad 80 tys. zł. Dodatkowo przeszukano dwa inne adresy na terenie powiatu pilskiego oraz chodzieskiego.

W sprawie zatrzymano pięć osób: trzech kierowców oraz dwie kobiety. Wszyscy usłyszeli kradzieży w włamaniem. W toku prowadzonych czynności podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak mówią funkcjonariusze, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSKierowcy ciężarówek okradali pracodawcę