Więcej

    Kiedy zostaną wypłacone czternaste emerytury?

    Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, poinformowała 17 maja, że wypłaty czternastych emerytur ruszą w sierpniu. Uprawnionych do ich otrzymania jest około 9 mln osób i na ten cel zostanie przekazanych ponad 25 mld zł.

    Minister Maląg podczas konferencji prasowej w Klubie Seniora w Świerczach w województwie mazowieckim poinformowała, że 17 maja rząd zajmie się projektem ustawy o tym dodatkowym świadczeniu, a sama ustawa wejdzie w życie w sierpniu i wtedy też ruszą wypłaty czternastych emerytur. Minister podkreśliła, że seniorzy nie będą musieli składać żadnych wniosków w związku z “czternastkami”, po prostu otrzymają pieniądze na konta razem z comiesięczną emeryturą lub rentą.

    “Czternastka” wyniesie 1338,44 zł, czyli tyle co minimalna emerytura. Tyle otrzymają osoby, których wysokość renty lub emerytury nie przekracza 2,9 tys. zł. Jeśli ktoś otrzymuje wyższe świadczenie, to jego “czternastka” będzie wynosiła tyle co najniższa emerytura pomniejszona o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. zł.

    WiadomościKiedy zostaną wypłacone czternaste emerytury?