Kamil Durczok nie żyje. Miał 53 lata

fot. webandi - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Znany dziennikarz zmarł 16 listopada o 4.30 nad ranem w szpitalu w Katowicach-Ligocie. Przyczyną śmierci był prawdopodobnie rozległy krwotok wewnętrzny. Miał 53 lata.

Kamil Durczok był absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, a swoją karierę zaczął w rozgłośni radiowej TOP FM. Był jej redaktorem naczelnym. W 1993 roku zaczął pracować w TVP Katowice, współpracował także z radiową Trójką, gdzie wspólnie z Jolantą Pieńkowską prowadził „Salon polityczny Trójki”. W 2006 roku przeszedł do TVN i to praca w tej stacji zapewniła mu ogólnopolską sławę. Został redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów, był także jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy.

Jego kariera w TVN załamała się po oskarżeniach o mobbing w pracy. W 2019 roku został redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, współpracował też z Polsat News. Był laureatem wielu branżowych nagród, między innymi w 2000 roku Grand Press dla dziennikarza roku, w 2004 – Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, a w 2008 – Złotej Telekamery w kategorii informacje.

Kamil Durczok od wielu lat walczył też z poważnymi chorobami. W 2002 r. zdiagnozowano u niego białaczkę. O swojej walce z chorobami napisał książkę „Wygrać życie”.

Źródło: Press.pl

Podziel się: