wtorek, 5 grudnia, 2023

Kaczyński jednak odchodzi z rządu. Wybiera się na objazd Polski

Kaczyński już kilkakrotnie zapowiadał odejście z rządu twierdząc, że teraz bardziej potrzebuje go partia. Tym stwierdził, że jego odejście z rządu nastąpi w bardzo krótkim czasie – ale nie podał konkretnej daty.

Jak poinformowała , 70 do 80 proc. swojego czasu poświęca partii, bo takie są obecnie potrzeby, i nie chce być wicepremierem, który większość czasu poświęca działalności politycznej.

Prezes zamierza objechać całą Polskę, bo chciałby odwiedzić wszystkie stolice nowych okręgów, czyli 94 miasta. Na razie wybiera się do Sochaczewa, który co prawda stolicą nie jest, ale go zaprosił. Prawdopodobnie następna wizyta będzie miała miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Prawa i Sprawiedliwości zamierzają objechać też wszystkie powiaty, a później także gminy. Zdaniem prezesa Kaczyńskiego powinni rozmawiać ze społeczeństwem i mówić mu, jak wygląda sytuacja. Bo na przykład można było zobaczyć w czwartek w Sejmie, gdy wystąpił Mateusz i podał niepodważalne fakty, to odpowiedziała wrzaskiem, przekleństwami i obrażaniem.

Program wyborczy PiS zostanie zaprezentowany bliżej wyborów. Sam objazd jest zaplanowany na mniej więcej rok, a po jego zakończeniu program zostanie przedstawiony na konwencji wyborczej. Prezes podkreślił jednak, że nie będzie to całkiem nowy program, bo ten, który jest, sprawdza się i jest realizowany. Jednak trzeba uwzględnić obecne czasy: wojnę na Ukrainie, inflację i skutki pandemii koronawirusa. Nadal ważne będzie też doganianie zachodniej Europy, co Polakom – jak uważa prezes PiS – całkiem nieźle wychodzi.

#BejmyNEWSKaczyński jednak odchodzi z rządu. Wybiera się na objazd Polski