Jest wyrok w sprawie gwałtu na 13-miesięcznej córce sąsiadów

w Koszalinie uznał Łukasza K. za winnego gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce i skazał mężczyznę na 14 lat więzienia. jest nieprawomocny.

Na 14 lat więzienia Okręgowy w Koszalinie skazał Łukasza K., który we wrześniu 2019 r. dopuścił się gwałtu na 13-miesięcznej córce sąsiadów. Ponadto mężczyzna ma zakaz zbliżania się do , wykonywania zawodów z dziećmi, a także musi zapłacić 50 tys. złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonej. Wyrok jest nieprawomocny.

Sentencje wyroku odczytał w czwartek Jacek Matejko. Uzasadnienie wyroku, z uwagi na drastyczność całej sprawy, pozostaje niejawne.

Do makabrycznego zdarzenia doszło 11 2019 r. w Szczecinku. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zgłosili się rodzice dziewczynki, którzy zauważyli na ubraniu dziecka świeże ślady krwi. Badanie wykazało obrażenia w okolicach krocza, a konsultacja ginekologiczna pozwoliła nabrać podejrzeń, że rana mogła powstać w wyniku czynu zabronionego. O sprawie powiadomiono ę, która wszczęła .

Wcześniej tego samego dnia rodzice 13-miesięcznej dziewczynki pozostawili pod opieką swoich sąsiadów – Łukasza i Kingi K. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieobecność żony w mieszkaniu i zgwałcił dziewczynkę.

Podczas przesłuchania Łukasz K. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia dotyczące wykorzystania seksualnego dziewczynki.

– Przekazał, że nie wie, co nim powodowało, co go do takiego działania popchnęło. Uczynił to pod wpływem nagłego impulsu – informował Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

32-letni oskarżony był zawodowym żołnierzem. Służył w 104. batalionie logistycznym w Wałczu. Łukasz K. cieszył się bardzo dobrą opinią wśród współpracowników, a także wśród rodziny i znajomych. Nigdy wcześniej nie miał żadnych konfliktów z prawem.

Po zdarzeniu rodzina Łukasza K. poddała badaniom wszystkie , z którymi mężczyzna miał kontakt. Żadnemu z nich mężczyzna nie wyrządził krzywdy.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSJest wyrok w sprawie gwałtu na 13-miesięcznej córce sąsiadów