Jest lista szpitali, które będą szczepić na koronawirusa

przekazało listę szpitali, w których będą szczepieni pracownicy medyczni. Na liście znalazło się ponad pięćset placówek, które zaszczepią swoich pracowników oraz z innych jednostek, w tym z przychodni.

powiedział, że do ńca bieżącego roku będzie opracowany system szczepienny personelu medycznego przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. To pierwszy z kilku etapów dystrybuowania w Polsce. Obejmuje zaszczepienie pracowników służby zdrowia, w tym personel szpitali – lekarzy, pielęgniarki, ów, ale również pracowników administracyjnych i pomocniczych.

W poniedziałek, 15 grudnia zaprezentowano listę 509 szpitali węzłowych, które będą przeprowadzać etapu zerowego, czyli pracowników służby zdrowia. Etap ten poprzedza rozpoczęcie szczepień pozostałych obywateli.

Z opublikowanej listy wynika, że w każ województwie jest przynajmniej kilka szpitali węzłowych, które będą uczestniczyły w Narodowym Programie Szczepień na koronawirusa. Znajdują się one zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać dane oraz tworzyć listy pracowników medycznych, którzy zostaną w konkretnej placówce.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSJest lista szpitali, które będą szczepić na koronawirusa