Więcej

  Jerzy Trela nie żyje. Miał 80 lat

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, znany z kreacji w “Janosiku”, “Panu Tadeuszu” czy “Quo vadis” zmarł po kilku latach walki z chorobą nowotworową. Informację o jego śmierci przekazał mediom syn Piotr. Aktor miał 80 lat.

  Jerzy Trela w 1969 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jego teatralny debiut to “Nos” Gogola w krakowskim Teatrze Rozmaitości w 1969 r., jednak, co ciekawe, debiut telewizyjny miał miejsce kilka miesięcy wcześniej: aktor zagrał w serialu “Stawka większa niż życie”.

  Aktor szybko zdobył ogromną popularność, był ceniony za talent, pracowitość i charyzmę. Grał u największych polskich reżyserów, między innymi Andrzeja Wajdy, Janusza Morgensterna, Agnieszki Holland i Krzysztofa Kieślowskiego, widzowie pamiętają go z “Kolumbów”, “Janosika”, “Do krwi ostatniej”, “Anioła w szafie”, “Pana Tadeusza” czy “Quo vadis”. Był także profesorem PWST w Krakowie.

  Gwiazdor od kilku lat pracował mniej intensywnie ze względu na nawrót choroby nowotworowej, która go ostatecznie pokonała. Miał 80 lat.

  https://www.facebook.com/zwiazekartystowscenpolskich/posts/5497460120277525

  WiadomościJerzy Trela nie żyje. Miał 80 lat