środa, 6 grudnia, 2023

Gwałtowne burze z gradem nad większością Polski!

W ponad połowie kraju obowiązuje dziś przed burzami z gradem. W jednej czwartej Polski to pierwszego stopnia. da się dziś Polakom we znaki!

Po słonecznej niedzieli mamy dziś zmianę pogody na zdecydowanie burzową. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w pasie od Warmii i Mazur przez aż do Śląska i Podkarpacia obowiązuje dziś ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem.
“Prognozowane są , którym miejscami będą towarzyszyć silne od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami ” – informuje .

Burze będą się dawać we znaki mieszkańcom wschodniej i środkowej Polski aż do godziny 20.00, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 80 proc.

Natomiast dla pasa od Pomorza poprzez Kujawy, część Mazowsza, Wielkopolski i Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.
“Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW. Tu również prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc., a burze mogą się dawać we znaki także do 20.00.

A gdzie nie będzie burz? Nie są przewidywane na zachodzie kraju, czyli w województwach zachodniopomorskim, części pomorskiego i wielkopolskiego, lubuskim, opolskim oraz części Dolnego Śląska.

#BejmyNEWSGwałtowne burze z gradem nad większością Polski!