Więcej

  Gwałtowne burze z gradem nad większością Polski!

  W ponad połowie kraju obowiązuje dziś ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. W jednej czwartej Polski to ostrzeżenie pierwszego stopnia. Pogoda da się dziś Polakom we znaki!

  Po słonecznej niedzieli mamy dziś zmianę pogody na zdecydowanie burzową. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w pasie od Warmii i Mazur przez województwo łódzkie aż do Śląska i Podkarpacia obowiązuje dziś ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem.
  “Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW.

  Burze będą się dawać we znaki mieszkańcom wschodniej i środkowej Polski aż do godziny 20.00, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 80 proc.

  Natomiast dla pasa od Pomorza poprzez Kujawy, część Mazowsza, Wielkopolski i Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.
  “Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW. Tu również prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc., a burze mogą się dawać we znaki także do 20.00.

  A gdzie nie będzie burz? Nie są przewidywane na zachodzie kraju, czyli w województwach zachodniopomorskim, części pomorskiego i wielkopolskiego, lubuskim, opolskim oraz części Dolnego Śląska.

  WiadomościGwałtowne burze z gradem nad większością Polski!