Więcej

  Groźne zdarzenie. 17-latek został potrącony na przejściu dla pieszych

  Wczoraj w Jabłoniu (województwo lubelskie) miało miejsce niebezpieczne zdarzenie, w którym kierowca Volkswagen potrącił 17-latka na przejściu dla pieszych. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Całe wydarzenie zostało uchwycone przez kamerę zamontowaną w samochodzie.

  – Wczoraj po godzinie 7:00 dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przy ul. T. Kościuszki w Jabłoniu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 17-latek przekraczał jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tam został potrącony przez Volkswagena Passata jadącego w kierunku ul. Zamoyskiego. Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy – relacjonuje sierżant sztabowy Anna Borowik.

  Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych. Nagranie ukazuje również, że pieszy wyszedł zza autobusu, który zaparkował bezpośrednio za przejściem dla pieszych i nie sprawdził otoczenia po wejściu na to przejście dla pieszych. – Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze – przypomina sierżant sztabowy Anna Borowik.

  Policjanci przypominają że kierowca powinien być szczególnie ostrożny zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. To ważne zasady bezpieczeństwa drogowego, które każdy powinien przestrzegać. Dodatkowo, jeśli kierowca skręca na poprzeczną drogę, musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który przechodzi przez tę drogę na skrzyżowaniu. To ważne przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym poruszającym się po skrzyżowaniach.

  Źródło: lubelska policja
  WiadomościGroźne zdarzenie. 17-latek został potrącony na przejściu dla pieszych