Grożąc nożem ukradli pieniądze i portfel. Dwaj mężczyźni trafili do aresztu

Policjanci z Raciborza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dwa rozboje. 31-latek i 33-latek napadali na nastolatków i grożąc nożem zabrali , a następnie zaatakowali 43-letniego mężczyznę, któremu ukradli portfel.

Zgłoszenie o rozboju wpłynęło do raciborskich ów  w czwartek, 26 listopada ok. godziny 21:00. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który rozpoczął poszukiwani sprawców. Ze zgłoszenia wynikało, że w pobliżu rynku dwaj napastnicy w wieku ok. 30 lat napadli na 16-latków. Podejrzani grozili poszkodowanym nożem, a następnie zabrali im pieniądze w kwocie 50 zł.

Podejrzanych o udało się zatrzymać na ul. Solnej.

Kilka minut później wpłynęło zgłoszenie o pobitym mężczyźnie leżącym na jednej z  klatek schodowych przy ul. Rzeźniczej. Z rozmowy z 43-letnim poszkodowanym wynikało, że ło na niego dwóch nieznanych mężczyzn, którzy zabrali portfel z dokumentami.

W toku czynności okazało się, że napastnikami byli 31-latek i 33-latek, którzy wcześniej dokonali rozboju na nastolatkach.

Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu. na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSGrożąc nożem ukradli pieniądze i portfel. Dwaj mężczyźni trafili do aresztu