Gigantyczny pożar na Dolnym Śląsku. Płonie zakład produkcji paliwa (WIDEO)

140 ów i 40 samochodów walczy z pożarem, który ł w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych, w którym produkuje się , w miejscowości na Dolnym Śląsku. Akcja trwa.

Na terenie zakładu o powierzchni 150 na 150 metrów znajduje się 10 tys. ton ów i 1200 ton gotowych paliw w dwóch halach i na składowisku, jak powiedział Wirtualnej Polsce bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy PSP. Pożar zauważono sierpnia około godziny 18.00 i bardzo szybko ogień zajął 75 proc. powierzchni firmy.

Skala pożaru jest ogromna: ewakuowali 80 osób z samego zakładu i mieszkających w jego pobliżu. Na szczęście na razie nie ma informacji o poszkodowanych i nie ma niebezpieczeństwa, że ogniem zajmą się zabudowania mieszkalne.

Podczas powrotu z akcji gaśniczej doszło do tragicznego wypadku: jeden strażak zginął, a dwóch zostało rannych. Na obwodnicy Wrocławia w nocy z 5 na 6 sierpnia, około godziny 3.00 rano, strażackiego busa stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę energochłonną. Jednego ze strażaków nie udało się uratować.

Akcja gaśnicza trwa od 5 sierpnia i nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa. Na miejscu są jednostki z całego województwa śląskiego. Nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Jak powiedział rzecznik – na ich ustalenie będzie po ugaszeniu ognia.

#BejmyNEWSGigantyczny pożar na Dolnym Śląsku. Płonie zakład produkcji paliwa (WIDEO)