Finlandia zatrzymała tysiące rosyjskich wagonów. Są warte fortunę!

20 km długości – tyle zajęłyby rosyjskie zatrzymane w Finlandii, gdyby ustawić je jeden za drugim. To, co miały przewieźć, jest warte co najmniej 80 mln euro! Jednak z powodu sankcji zostały w Finlandii.

Wagony należą do różnych firm i spółek, a ów. Niektóre stoją w Finlandii już od kwietnia, gdy ten kraj rozpoczął wygaszanie ruchu granicznego. Wagonów jest dużo, ale – jak zapewniają VR, Fińskie, największy operator kolejowy Finlandii, ich przechowanie nie stanowi problemu, ponieważ wagony są składowane w różnych częściach kraju.

Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl, opierając się na danych Fińskiego Urzędu Kontroli Utsökningsverket, który jest częścią Ministerstwa Sprawiedliwości, najcenniejszym ładunkiem, który zawierają wagony, jest 300 tys. ton granulatu żelaza z kopalni Severstal w Karelii blisko o łącznej wartości ponad 40 mln euro. Granulat znajduje się w w porcie Kokkola.

Ogólna wartość rosyjskiego majątku, który zajęła Utsökningsverket, jest szacowana na około 82 mln euro, w tym majątki wielu rosyjskich oligarchów.

#BejmyFinanseFinlandia zatrzymała tysiące rosyjskich wagonów. Są warte fortunę!