Więcej

  FIFA zawiesiła Rosję. Nie będzie barażu z Polską

  Zgodnie z oczekiwaniami krajowych federacji piłkarskich FIFA zmieniła swoją decyzję z 27 lutego i zawiesiła reprezentację Rosji we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych. A to oznacza, że meczu barażowego z Polską nie będzie.

  Przypomnijmy, że w niedzielę FIFA zdecydowała, wbrew nastawieniu opinii publicznej, że Rosja może grać, ale z obostrzeniami. Mieli grać pod inna nazwą i bez swojej flagi.

  Ta decyzja wywołała ogromne oburzenie i została uznana za skandal, już nie tylko w piłkarskim świecie. PZPN i polska reprezentacja zdecydowanie odmówili gry z Rosjanami i zanosiło się, że Biało-Czerwoni przegrają walkowerem i pozbawią się szans na mundial w Katarze. Wiedzieli o tym, ale nie zamierzali ustąpić. Jednak wkrótce za Polakami poszły inne kraje, między innymi Szwedzi i Czesi, których ta sytuacja najbardziej dotyczyła. Oni także mieli walczyć w barażach w Moskwie.

  FIFA pod tak ogromna presją zdecydowała się zmienić postanowienie i 28 lutego wspólnie z UEFA poinformowała, że wszystkie drużyny i reprezentacje z Rosji zostały zawieszone w rozgrywkach międzynarodowych. Polacy będą więc walczyć o mundial albo z Czechami, albo ze Szwedami.

  Oto treść oświadczenia:

  “Po wstępnych decyzjach przyjętych przez Radę FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, które to decyzje przewidywały podjęcie dodatkowych środków, FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacyjne, jak i klubowe, zostaną zawieszone w prawach członka w rozgrywkach FIFA i UEFA do odwołania.

  Decyzje te zostały dziś przyjęte przez Prezydium Rady FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, czyli odpowiednio najwyższe organy decyzyjne obu instytucji w tak pilnych sprawach.

  Piłka nożna jest tu w pełni zjednoczona i w pełni solidarna ze wszystkimi osobami dotkniętymi tragedią na Ukrainie. Obaj prezesi mają nadzieję, że sytuacja na Ukrainie ulegnie znacznej i szybkiej poprawie, tak aby piłka nożna mogła ponownie stać się nośnikiem jedności i pokoju wśród ludzi”.

  Źródło: Onet
  WiadomościFIFA zawiesiła Rosję. Nie będzie barażu z Polską