Dzik zaatakował sześcioletniego chłopca. Władze miasta wydały ostrzeżenie

dziki fot. Paul Henri, pixabay

Władze Legnicy poinformowały mieszkańców o ataku dzika na sześciolatka i zaapelowały o przekazywanie informacji, jeśli ktoś z mieszkańców zauważy agresywne zwierzę. Stan dziecka jest ciężki.

Jak informuje Legnica na swoim oficjalnym profilu społecznościowym, do ataku doszło 2 września na terenie ogródków działkowych przy ulicy Poznańskiej.
„Chłopiec został przetransportowany do wrocławskiego szpitala. Jego stan jest ciężki” – czytamy w informacji. – „Ostrzegamy mieszkańców oraz prosimy o informację, jeśli ktokolwiek zlokalizuje dzika w naszym mieście. Należy wówczas dzwonić pod numer 112, 997, 986.
W akcję oprócz policji zaangażowana jest straż miejska, koło łowieckie, Powiatowy Lekarz Weterynaryjny. Działania prowadzi Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy (tel. 76 72 21 392; 76 86 22 021)”.

Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, powołując się na informacje legnickiej policji, chłopiec przebywał na działkach razem z mamą, z wizytą u znajomych. Matka nie widziała samego momentu ataku, bo akurat chłopiec odszedł na chwilę i był poza zasięgiem jej wzroku.

Chłopiec został natychmiast przewieziony do wrocławskiego szpital, musiał być operowany. Władze miasta opublikowały komunikat i zaangażowały wszystkie służby w poszukiwania agresywnego dzika. Na razie jeszcze go nie znaleziono.

https://www.facebook.com/MiastoLegnica/posts/pfbid02ybY2snhMhFDiQsxpRNSfuKwK9eKvTgKsTjknhs5KDYjRFiRLNHadwiuArFXrvxFKl

Podziel się: