Więcej

  Dzik zaatakował sześcioletniego chłopca. Władze miasta wydały ostrzeżenie

  Władze Legnicy poinformowały mieszkańców o ataku dzika na sześciolatka i zaapelowały o przekazywanie informacji, jeśli ktoś z mieszkańców zauważy agresywne zwierzę. Stan dziecka jest ciężki.

  Jak informuje Legnica na swoim oficjalnym profilu społecznościowym, do ataku doszło 2 września na terenie ogródków działkowych przy ulicy Poznańskiej.
  “Chłopiec został przetransportowany do wrocławskiego szpitala. Jego stan jest ciężki” – czytamy w informacji. – “Ostrzegamy mieszkańców oraz prosimy o informację, jeśli ktokolwiek zlokalizuje dzika w naszym mieście. Należy wówczas dzwonić pod numer 112, 997, 986.
  W akcję oprócz policji zaangażowana jest straż miejska, koło łowieckie, Powiatowy Lekarz Weterynaryjny. Działania prowadzi Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy (tel. 76 72 21 392; 76 86 22 021)”.

  Jak informuje “Gazeta Wrocławska”, powołując się na informacje legnickiej policji, chłopiec przebywał na działkach razem z mamą, z wizytą u znajomych. Matka nie widziała samego momentu ataku, bo akurat chłopiec odszedł na chwilę i był poza zasięgiem jej wzroku.

  Chłopiec został natychmiast przewieziony do wrocławskiego szpital, musiał być operowany. Władze miasta opublikowały komunikat i zaangażowały wszystkie służby w poszukiwania agresywnego dzika. Na razie jeszcze go nie znaleziono.

  https://www.facebook.com/MiastoLegnica/posts/pfbid02ybY2snhMhFDiQsxpRNSfuKwK9eKvTgKsTjknhs5KDYjRFiRLNHadwiuArFXrvxFKl

  WiadomościDzik zaatakował sześcioletniego chłopca. Władze miasta wydały ostrzeżenie