Więcej

  Dziewięciolatek zaginął na Krupówkach. Odnalazł się następnego dnia

  Dziewięcioletni chłopiec zgubił się swojej mamie na Krupówkach, zaraz po przyjeździe do Zakopanego. Dziecko odnalazło się następnego dnia całe i zdrowe. Czy zaopiekowali się nim… bezdomni?

  Jak informuje Onet, Oliwier przyjechał do Zakopanego z mamą autobusem z województwa łódzkiego, gdzie mieszkają. Dotarli na miejsce 15 sierpnia około godziny 17.00 i poszli w stronę ulicy Nowotarskiej. Po drodze chłopiec zaginął. Matka jednak zgłosiła jego zaginięcie dopiero około 21.30. Przyznała wtedy, że właściwie już w okolicach dworca straciła chłopca z oczu.

  Policja rozpoczęła poszukiwania chłopca z pomocą dronów. Funkcjonariusze sprawdzali też monitoring, a dodatkowe patrole ściągnięte z innych miast wyruszyły na ulice Zakopanego, a poszukiwania trwały całą noc. Monitoring pokazał, że rzeczywiście zgodnie z opowieścią kobiety ona i chłopiec szli w kierunku ulicy Nowotarskiej około godziny 17.00, ale co się działo dalej – nie wiadomo.

  Poszukiwania Oliwiera trwały całą noc – niestety, bez efektów. Za to rano chłopca spotkały na Krupówkach policjantki z Krakowa, które przyjechały wspomóc zakopiańską policję właśnie ze względu na poszukiwania chłopca.

  “9-letni Oliwier został właśnie odnaleziony na Krupówkach przez małopolskich policjantów!” – poinformowali od razu zakopiańscy policjanci na swoim profilu na Facebooku. – “Policjantki już zaopiekowały się chłopcem, a na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego. Najprawdopodobniej chłopcu nic poważnego mu nie dolega. Okolicznościami zaginięcia zajmują się teraz śledczy tatrzańskiej policji. Dziękujemy wszystkim za pomoc!”.

  Policjanci ustalają teraz, gdzie i w jakich warunkach chłopiec spędził noc oraz jak to się stało, że matka chłopca straciła go z oczu. Według nieoficjalnych informacji Onetu chłopiec prawdopodobnie spędził noc w pustostanie, gdzie zaopiekowali się nim bezdomni. Dali mu jeść i położyli spać, a rano ruszyli razem z dzieckiem na komisariat. Ale ponieważ po drodze spotkali patrol policji, to od razu jemu przekazali chłopca.

  WiadomościDziewięciolatek zaginął na Krupówkach. Odnalazł się następnego dnia