Więcej

  Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie odwołany. W tle aborcja

  W poniedziałek prezydent Olsztyna odwołał ze stanowiska dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego Andrzeja Bujnowskiego. Powodem podjęcia takiej decyzji była deklaracja placówki, że nie wykonuje zabiegów przerywania ciąży.

  Kilkadziesiąt szpitali w Polsce otrzymało ankietę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Olsztyński szpital zadeklarował w niej, że nie wykonuje zabiegów aborcji, co wywołało oburzenie władz i mieszkańców miasta.

  W odpowiedzi na deklarację szpitala prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział rozmowę z dyrekcją placówki. Jednocześnie przypomniał, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie został opublikowany, a więc nie jest obowiązującym aktem prawnym.

  Szpital tłumaczy, że doszło do nieporozumienia. Pracownicy zapewniają, że nigdy nie odmówili zabiegu przerwania ciąży z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu, na co pozwalają obecnie obowiązujące przepisy. Jednocześnie szpital tłumaczy, że wykonuje takich zabiegów bardzo mało. ”Na zabieg taki w ostatnim czasie nie zgłosiła się żadna pacjentka” – napisał szpital w specjalnym oświadczeniu.

  W poniedziałek prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odwołał Andrzeja Bujnowskiego ze stanowiska dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Jak przekazała rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie, powodem podjęcia takiej decyzji była utrata zaufania wobec dyrektora.

  Źródło: wp.pl

  WiadomościDyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie odwołany. W tle aborcja