Więcej

  Dwóch 16-letnich uczniów zabiło nauczycielkę

  Nastolatkowie precyzyjnie zaplanowali zbrodnię, a później ją wykonali. Ciało nauczycielki porzucili w parku. Usłyszeli zarzut zabójstwa z premedytacją i staną przed sądem jak dorośli. Obaj są w areszcie.

  Do zabójstwa doszło w Fairfield w stanie Iowa (USA). 66-letnia Nohema Graber pochodząca z Meksyku była nauczycielką języka hiszpańskiego w liceum Fairfield, do którego chodzili też jej zabójcy. Nie wiadomo, czy uczyła akurat tych dwóch chłopców, ale jest to prawdopodobne.

  Kobieta zaginęła 2 listopada, a następnego dnia jej zaginiecie zgłoszono policji. Jej ciało jeszcze tego samego dnia znaleziono w w parku Chautauqua w Fairfield, w którym chętnie spacerowała. Została zabita prawdopodobnie w dzień zaginięcia późnym popołudniem, a przyczyną jej śmierci był uraz głowy. Ciało było ukryte pod plandeką, taczkami i podkładami kolejowymi.

  Policjanci szybko połączyli z zabójstwem dwóch 16-latków: obaj, Willard Noble Chaiden Miller i Jeremy Everett Goodale, byli tego dnia widziani w parku. Ponadto jeden z nich, Goodale, opisał scenariusz zbrodni i zamieścił w mediach społecznościowych. Policjanci podczas przeszukania domów obu 16-latków znaleźli zakrwawione ubrania. W końcu, w czasie przesłuchania, Miller przyznał się, że był w parku, gdy doszło do zbrodni i zaczął współpracować z policją.

  Obaj sprawcy zostali oskarżeni o zabójstwo pierwszego stopnia i spisek mający na celu popełnienie tej zbrodni, choć nie wiadomo, dlaczego zabili nauczycielkę. Obaj też trafili do aresztu, a kaucję wyznaczono w wysokości miliona dolarów. Goodale będzie miał obrońcę z urzędu, kto będzie bronił ​​Millera – jeszcze nie wiadomo.

  Społeczność Fairfield jest wstrząśnięta zbrodnią i tym, że dokonali jej zaledwie 16-letni chłopcy z tego samego liceum, w którym uczyła zamordowana. Uczniowie Fairfield High School zostali zwolnieni z zajęć w czwartek i piątek, szkoła zapewniła pomoc psychologa i uczniom, i pracownikom placówki.

  Źródło: Fakt

  WiadomościDwóch 16-letnich uczniów zabiło nauczycielkę