Dwie osoby oskarżone o pobicie seniora w domu opieki

Do Sądu Okręgowego -Praga wpłynął wobec dwóch mężczyzn, którzy pobili seniora w domu opieki. Na skutek obrażeń 75-latek zmarł. Jednemu z oskarżonych grozi do lat pozbawienia wolności, drugiemu dożywotnie .

Do pobicia ze skutkiem śmiertelnym doszło 12 w białołęckim domu opieki. 75-latek został pobity przez 68-letniego kolegę, z którym od dłuższego czasu przebywał w ośrodku. Z ustaleń śledczych wynikało, że pomiędzy pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej doszło do awantury.

68-letni mężczyzna zaatakował starszego kolegę, który na skutek poniesionych obrażeń zmarł. W chwili zatrzymania, badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w organizmie napastnika.

Pod koniec listopada Rejonowa Warszawa Praga-Północ przesłała akt oskarżenia sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Oskarżonymi w sprawie są dwaj , mieszkańcy -u. Obaj przyznali się do popełnionego czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia.

68-letni Bogdan D. odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 75-letniego kolegi, w wyniku czego mężczyzna zmarł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Drugim z oskarżonych jest Gabriel G., któremu prokuratura postawiła nieudzielenia pomocy pobitemu mężczyźnie. Ponadto śledczy zarzucają oskarżonemu utrudnianie śledztwa poprzez pomaganie sprawcy uniknięcia odpowiedzialności karnej za popełniony czyn. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSDwie osoby oskarżone o pobicie seniora w domu opieki