Więcej

  Dramat w Wielkopolsce. Dziadkowie zginęli w wypadku, ocalał tylko wnuk

  Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 15 między Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem. W jednym z nich jechali dziadkowie z wnukiem. Oboje zginęli, ocalało tylko dziecko.

  Do wypadku doszło 26 sierpnia przed godziną 17.00. Jak poinformowali strażacy z OSP Koźmin Wielkopolski, według wstępnych ustaleń policji volkswagen jadący od strony Jarocina z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z land roverem. To właśnie volkswagenem jechali dziadkowie z wnukiem. Uderzenie było tak silne, że jedną z osób trzeba było wydobywać z samochodu z pomocą narzędzi hydraulicznych.

  „Niestety, mimo wysiłku ratowników i strażaków jedna z osób biorących udział w zdarzeniu poniosła śmierć na miejscu” – poinformowali strażacy. – „Pozostałe 3 osoby zostały przetransportowane do szpitali w Kaliszu, Ostrowie i Krotoszynie. Podczas czynności prowadzonych przez Policję dotarła do Nas informacja o śmierci kolejnej osoby biorącej udział w zdarzeniu”.

  72-letnia kobieta zmarła na miejscu wypadku. 76-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą, został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. 13-latek także trafił do szpitala – przewiózł go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego stan jest stabilny.

  Prokuratura w Krotoszynie prowadzi śledztwo w sprawie tego wypadku, ustalając szczegóły i okoliczności zdarzenia.

  https://www.facebook.com/OSPKozminWlkp/posts/pfbid02aArFMkZWyM4v5ttxfiSJHE8xdogG5RJcnfjMbMm3hJDL8DNk9RXCWeJevWTQLU31l

  WiadomościDramat w Wielkopolsce. Dziadkowie zginęli w wypadku, ocalał tylko wnuk