Donald Tusk na spacerze z wnuczką. „Biała Dama z Sopotu”

Lider Platformy Obywatelskiej wybrał się z wnuczką na spacer do Łazienek Królewskich, o czym poinformował na Instagramie, nazywając wnuczkę „Białą Damą z Sopotu”.

Donald Tusk nie ma zbyt wiele czasu dla wnuczek: jego córka mieszka z rodziną w Sopocie, a lider PO większość czasu spędza w Warszawie. Jednak poświęca im każdą wolną chwilę i zawsze jest to czas pełen radości.
„Biała Dama z Sopotu zawitała w warszawskich Łazienkach i zmieniła szary listopadowy poranek w chwilę radości i szczęścia. Taką ma moc ta mała istotka. Dostrzegli to także stali bywalcy” – napisał na Instagramie po sobotnim spacerze z wnuczką Lilianną.

To jednak tylko rzadkie chwile wytchnienia lidera PO w codziennej pracy polityka – jeszcze tego samego dnia Donald Tusk ostro skrytykował rząd za brak działań w związku z czwartą falą pandemii koronawirusa. „Polską rządzi tchórz w czasach, kiedy trzeba ludzi odważnych i partia zajęta wyłącznie własnymi interesami, gdy trzeba ludzi bezinteresownych” – powiedział na konwencji Komitetu Obrony Demokracji. Podkreślił też, że przez tchórzostwo i interesowność tej władzy jest zagrożona nie tylko konstytucja, ład prawny i niezależność mediów, ale ludzkie życie. Nazwał też Jarosława Kaczyńskiego tchórzem, bo zdezerterował nie umiejąc podjąć żadnej decyzji w interesie Polaków i Polski, gdy sytuacja w kraju jest tak dramatyczna.

Źródło: Fakt

Podziel się: