Dofinansowanie do zakupu mieszkania i aktywizacja seniorów. Jakie programy będą w Nowym Ładzie?

Czwartkowy ”Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że w Nowym Ładzie przygotowywanym przez znajdzie się rządowe wsparcie przy zakupie , programy aktywizujące ów oraz powszechnie dostępne badania prenatalne.

Jak informuje portal Bankier.pl powołujący się  na czwartkowe wydanie ”DGP”, w Nowym Ładzie przygotowywanym przez zaplecze premiera znajdzie się wsparcie dla przedstawicieli klasy średniej, planujących zakup mieszkania. rozważa uruchomienie specjalnego programu, który pozwoliłby zaciągnąć osobom, które nie posiadają środków na wkład własny. Państwo dopłacałoby do wkładu do 100 tys. zł lub oferowało w kwocie do 160 tys. zł.

Z nowego programu mogłyby skorzystać rodziny wielodzietne i osoby z wysokimi dochodami, które nie mogą skorzystać z innych programów wsparcia społecznego, a nie mają środków na wkład własny. Jak informuje ”DGP”, nowy program byłby kierowany do osób w wieku 24-40 lat. Kwota wsparcia miałaby być uzależniona od liczby posiadanych .

Zdaniem ”DGP”, zaoferuje również programy dla rodzin, m.in. dostęp do bezpłatnych badań prenatalnych dla wszystkich kobiet ciężarnych oraz darmową szczepionkę przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

Nowy Ład będzie także zawierał programy skierowane do seniorów. Ma zaproponować m.in. skrócenie czasu pracy dla osób powyżej 55. roku życia, aby nie musiały wybierać pomiędzy przejściem na emeryturę a pracą na pełen etat. W Nowym Ładzie mają znaleźć się również rozwiązania pozwalające dorobić seniorom w ramach krótkookresowych prac, które nie będą wymagały nawiązywania stosunku pracy.

Jak informuje portal powołujący się na ”DGP”, w nowym projekcie rządowym ma zostać rozszerzony program ”Leki 75+” na osoby młodsze.

#BejmyNEWSDofinansowanie do zakupu mieszkania i aktywizacja seniorów. Jakie programy będą w Nowym...