Więcej

  Dmuchany zamek porwany przez wiatr. Ranne dzieci

  Dziewięcioro dzieci bawiących się na dmuchanym zamku zostało rannych, gdy silny wiatr porwał konstrukcję. Pięcioro z nich odniosło obrażenia wymagające leczenia w szpitalu.

  Wszystko wydarzyło się 3 lipca w miejscowości Gonderhausen im Hunsrueck w landzie Nadrenia-Palatynat na zachodzie Niemie podczas festynu, na którym jedną z głównych atrakcji był dmuchany zamek. Festyn towarzyszył odbywającemu się tam turniejowi piłkarskiemu, jak podaje Fakt.

  Pogoda tego dnia niezbyt sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, głównie dlatego, że wiał naprawdę silny wiatr, jednak wiele dzieci z radością bawiło się w dmuchanym zamku nie zważając na kaprysy pogody.

  W pewnym momencie jednak silny podmuch wiatru poderwał w górę dmuchany zamek. Razem z zamkiem w powietrze, na wysokość 4-5 metrów, poleciało dziewięcioro dzieci, które akurat tam się bawiły, a po chwili spadły na ziemię.

  Wszystkie dziewięcioro dzieci odniosło obrażenia, w tym pięcioro tak poważne, że musiało zostać przewiezione do szpitali. Czwórka została zabrana przez śmigłowce sanitarne.

  Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie pod kątem nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała. Funkcjonariusze zabezpieczyli dmuchany zamek i przesłuchali świadków.

  WiadomościDmuchany zamek porwany przez wiatr. Ranne dzieci