Więcej

  Deputowany Dumy: “Polska na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji”

  “W Dumie zaproponowano ujęcie Polski w kolejce do denazyfikacji” – poinformowała rosyjska rządowa agencja RIA Nowosti. O umieszczeniu Polski “na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji po Ukrainie” napisał na Telegramie Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej.

  Powodem skandalicznych słów ze strony rosyjskich parlamentarzystów jest wywiad Mateusza Morawieckiego opublikowany w “Daily Telegraph”, w którym szef polskiego rządu mówi o tym, że “Russkij Mir to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy” dodając, że sama pomoc Ukrainie nie wystarczy i że “musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię”. Zdaniem Morawieckiego jest ona równie niebezpieczna jak nazizm i komunizm, bo – jak zwrócił uwagę – powrót koszmaru wojny z mordowaniem ludzi, bombardowaniami jeszcze niedawno wydawał się niemożliwy – tymczasem 24 lutego tego roku stał się faktem, i to w samym środku Europy.

  Słowa polskiego premiera wywołały ogromne oburzenie w Rosji i stąd reakcja deputowanego Morozowa, który napisał na kanale Telegram, że “Polska zachęca nas do umieszczenia jej na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji po Ukrainie”.

  https://twitter.com/rianru/status/1525139085777588227

  Internauci bezlitośnie wykpili groźby deputowanego. “Jednak mimo wszystko dowieźli koks”,  “dzisiaj Polska, jutro Stany Zjednoczone, a pojutrze bunkier Hitlera na Księżycu. Oni powinni przestać pić wódkę”, “następnym państwem do denazyfikacji będzie Izrael”, “czekamy na was. Dawno na Kremlu nie byliśmy, a i Ukraina pewnie zechce się przyłączyć do wycieczki” – to tylko kilka z wielu komentarzy pod tym wpisem.

  Reakcję deputowanych skomentował też Mateusz Morawiecki: “Moja wypowiedź dla ‘Daily Telegraph’ wywołała odpowiedź Kremla, według wiceszefowej rosyjskiej Dumy jest ona “w istocie faszystowska” – napisał na swoim profilu na FB. – “W Polsce mamy dwa powiedzenia odnoszące się do tej sytuacji: prawda w oczy kole i uderz w stół, a nożyce się odezwą”.

  https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/546572850167110

   

  WiadomościDeputowany Dumy: "Polska na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji"