Więcej

  Czy w lipcu czekają nas ekstremalne upały?

  Dotychczas pierwszy miesiąc wakacji był raczej deszczowy – ale według niektórych prognoz już po 15 lipca mają nadejść upały. I to jakie! Sięgające nawet 40 stopni Celsjusza!

  Jak poinformował Fakt, powołując się na Łowców Burz, Pawła i Martę Błaszkowskich, po 15 lipca w Polsce znów ma być gorąco, a nawet bardzo gorąco. Według ich prognozy pogody powstałej na podstawie modelu numerycznego GFS w okolicach połowy miesiąca temperatury w Polsce przekroczą 30 stopni Celsjusza, a mogą sięgnąć nawet 42 stopni!

  Łowcy Burz zaznaczają, że prognozy pogody na dłuższy czas są zawsze obarczone większym ryzykiem błędu i najbardziej prawdopodobne są te wykonane na kilka dni przed przewidywaną zmianą aury. Temperatury mogą więc wcale nie być tak ekstremalne.

  Jak dotąd tej prognozy nie potwierdzają inne serwisy, łącznie z IMiGW. Według nich temperatury w drugiej połowie lipca nie przekroczą 32 stopni. Taka temperatura przy słonecznej pogodzie z pewnością da się we znaki – ale na pewno nie tak, jak 42 stopnie Celsjusza.

  WiadomościCzy w lipcu czekają nas ekstremalne upały?