sobota, 2 grudnia, 2023

Czy powstanie platforma społecznościowa Elona Muska?

Miliarder zapytał na Twitterze, czy zdaniem użytkowników ta platforma przestrzega wolności słowa. Musk chce stworzyć własną platformę społecznościową, na której będzie rygorystycznie pilnowana.

Pomysł narodził się z przekonania Muska, że “ogranicza wolność słowa”. Dlatego przygotował ankietę składającą się tylko z jednego pytania o to, czy Twitter przestrzega wolności słowa, by sprawdzić, co o tym sądzą . I okazało się, że z ponad 2 mln osób, które wzięły udział w ankiecie aż 70, proc. jest zdania, że Twitter nie przestrzega zasady wolności słowa.

Szef Tesli i zapytał więc uczestników ankiety, co ich zdaniem należy zrobić w tej sprawie i czy rozwiązaniem byłaby nowa . Jak informuje agencja Reutera, Elon Musk zastanawia się nad budową własnego serwisu, w którym wolność słowa byłaby najwyższym prawem.

Jednak nie wiadomo, czy udałoby mu się dorównać takim gigantom jak Facebook czy właśnie Twitter. Według Reutera żadna z platform powstałych po obu najpopularniejszych platformach nie zdołała im dorównać popularnością, w tym także Truth Social Donalda Trumpa.

#Bejmy2250Czy powstanie platforma społecznościowa Elona Muska?