Więcej

  Czy potrącony rowerzysta może otrzymać odszkodowanie? Ważna przyczyna zdarzenia

  Potrącenie osoby poruszającej się na rowerze może mieć poważne skutki, a nawet prowadzić do śmierci. Gdy doszło do takiego zdarzenia, rowerzysta, gdy będą spełnione odpowiednie warunki, może ubiegać się o otrzymanie odszkodowania. W jakich sytuacjach można je otrzymać?

  Przyczyna potrącenia rowerzysty

  Głównym czynnikiem decydującym o tym, czy za potrącenie rowerzysty – https://apo24.pl/odszkodowanie-za-potracenie/ może być wypłacone odszkodowanie, jest przyczyna zdarzenia.

  Gdy rowerzysta nie doprowadził do wypadku, dlatego wina leży po stronie drugiego uczestnika ruchu, wtedy odszkodowanie za potrącenie rowerzysty jest jak najbardziej możliwe do uzyskania.

  Sytuacja komplikuje się z kolei wtedy, gdy do potrącenia doszło przy złamaniu przez rowerzystę przepisów ruchu drogowego, a także w innych sytuacjach, gdy przyczynił się on do powstania zdarzenia.

  Kiedy odszkodowanie może nie być przyznane?

  Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty nie będzie możliwe do uzyskania między innymi w przypadkach jak:

  • Przejeżdżanie rowerem przez pasy dla pieszych.
  • Niezachowanie należytej ostrożności podczas poruszania się rowerem.
  • Niestosowanie odpowiedniego wyposażenia roweru, na przykład lampki przedniej i tylnej.
  • Niesygnalizowanie manewrów wykonywanych na drodze.

  Oczywiście, są to przykładowe przypadki, ponieważ potrącenie rowerzysty może mieć również inne przyczyny.

  W sytuacji, gdy powód zdarzenia leży zarówno po stronie rowerzysty, jak i drugiego uczestnika wypadku, wtedy również uzyskanie odszkodowania może być utrudnione lub też zostanie ono wypłacone w bardzo niskiej sumie.

  Jak ubiegać się o przyznanie odszkodowania za potrącenie rowerzysty?

  Rowerzysta, który został potrącony, albo też jego bliscy w przypadku, gdy doszło do śmierci, mogą ubiegać się o uzyskanie odszkodowania we własnym zakresie albo mogą skorzystać z pomocy kancelarii prawnych.

  Obecnie w wielu miastach w Polsce działają kancelarie, których specjalizacją jest pomoc osobom poszkodowanym w trakcie wypadków komunikacyjnych. Również oferują one odpowiednie wsparcie poszkodowanym rowerzystom.

  Kancelarie prawne zajmujące się sprawami odszkodowawczymi prowadzą wtedy kompleksowo sprawę klienta w zamian za wynagrodzenie, które stanowi określony procent wygranej.

  Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – ile może wynosić?

  Gdy miało miejsce potrącenie rowerzysty, wysokość odszkodowania dla poszkodowanej osoby jest zależna przede wszystkim od jej szkód osobowych i majątkowych na skutek zdarzenia.

  Odszkodowania przyznawane są w wysokości od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku znacznego uszczerbku na zdrowiu wymagającego stałego leczenia, rehabilitacji może być też orzeczona renta.

  Artykuł sponsorowany

  WiadomościCzy potrącony rowerzysta może otrzymać odszkodowanie? Ważna przyczyna zdarzenia