Czy będą czternaste emerytury na stałe?

pracuje nad rozwiązaniami wprowadzającymi 14. emeryturę na stałe, jak zapewniła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. ma być przedstawiony na początku r.

Prace nad ustawą trwają, jak informuje portal money.pl, tymczasem 25 sierpnia rozpoczną się czternastej dla seniorów. Świadczenie będzie wypłacone z urzędu, więc nie muszą składać żadnych wniosków, żeby otrzymać pieniądze. “Czternastka” wyniesie 1338,44 zł brutto (1217,98 zł na rękę), będzie zwolniona z podatku dochodowego, ale zostanie pobrana . Otrzyma ją 9 mln ów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe, w tym 8,1 mln z ZUS.

Świadczenie w pełnej wysokości otrzyma ok. 7,7 mln osób – to ci, których podstawowe nie przekracza 2,9 tys. zł brutto. W przypadku osób z wyższym świadczeniem “czternastka” będzie zmniejszana zgodnie z zasadą “złotówka za złotówkę”.

Wypłaty “czternastek” rozpoczną się 25 sierpnia, będą też prowadzone 1, 5, 6, 10, 15 i 20 . Natomiast osoby ze świadczeniami ze służb mundurowych i pobierające zasiłki oraz świadczenia przedemerytalne z ZUS dostaną ją we wrześniu. Ci, którzy pobierają świadczenia rolnicze rzadziej niż raz na miesiąc, otrzymają pieniądze w październiku.

#BejmyFinanseCzy będą czternaste emerytury na stałe?