Czterej policjanci zatrzymani, jeden trafił do aresztu

Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymało czterech ów, którzy usłyszeli przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy. Dodatkowo jeden z nich usłyszał uszkodzenia ciała i trafił do aresztu.

W sobotę, 26 grudnia funkcjonariusze z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali czterech policjantów podejrzanych o przekroczenie uprawnień. Wszyscy pracowali w garnizonie zachodniopomorskim.

Sprawa dotyczy uderzenia obywatela Ukrainy przez jednego z funkcjonariuszy. Z ustaleń śledczych wynika, że pozostali policjanci tuszowali sprawę pobicia. Śledztwo w sprawie wszczęła Rejonowa -Niebuszewo.

Zatrzymani funkcjonariusze usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy w dokumencie. ”Jednemu z funkcjonariuszy dodatkowo został także postawiony zarzut uszkodzenia ciała” – poinformowała Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dla dobra prowadzonego śledztwa prokuratura nie zdradza żadnych szczegółów postępowania.

zastosował wobec podejrzanych funkcjonariuszy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i pozostałymi podejrzanymi w sprawie. Ponadto funkcjonariusze zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych.

Policjant podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego został aresztowany na jeden miesiąc. Środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego może zostać zmieniony w chwili złożenia poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. zł.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSCzterej policjanci zatrzymani, jeden trafił do aresztu