Co mówić o wojnie na Ukrainie? Rosjanie mają nowe wytyczne

Ukrainy opublikowała materiał twierdząc, że są to przechwycone przez nią rosyjskie instrukcje dla urzędników, dziennikarzy czy osób publicznych, z wytycznymi, jak prawidłowo komentować wojnę na Ukrainie i Władimira Putina.

Instrukcję przygotowała Federacyjna Bezpieczeństwa i zgodnie z nią należy przede wszystkim chwalić Putina za to, że uchronił Rosję przed zniszczeniem, a samych Rosjan przed rzuceniem na kolana zaczynając tę wojnę. Bo gdyby jej nie zaczął, to łaby na Rosję, on tylko uprzedził atak.

W instrukcji znajdują się także dane statystyczne o wysokim poparciu dla polityki Putina i jego samego, które są określone jako “najrzetelniejsze”, a także przykłady argumentów do rozwiewania obaw Rosjan, zwłaszcza jeśli chodzi o sankcje i problemy gospodarcze Rosji.

Według SBU dokument jest sekretnymi kanałami łączności do wszystkich organów władzy wykonawczej w Rosji, a one maja przekazywać go dalej, tam, gdzie jest potrzebny tym, którzy mają przekonywać zwyczajnych Rosjan: urzędnikom, artystom i sportowcom, by mogli zawarte w nim tezy i dane wykorzystywać w swoich wystąpieniach. SBU jest zdania, że to właśnie na podstawie tego materiału opracowano wystąpienia forum ekonomicznego w Petersburgu, które niedawno się zakończyło oraz koncercie na stadionie w Łużnikach w kwietniu.

“Jednym z głównych rozkazów FSB jest wychwalanie Putina” – informuje Artiom Diechtiarienko, rzecznik SBU. – “Bo osobiście chronił Rosję przed zniszczeniem, a Rosjan – przed rzuceniem na kolana. Aby było to bardziej przekonujące, analitycy FSB przytaczają cały blok “uczciwych statystyk” na temat przytłaczającego poparcia rosyjskiego dyktatora i wymieniają argumenty, że Rosjanie nie powinni bać się niewypłacalności i sankcji międzynarodowych”.

Analitycy odnotowują zdwojone wysiłki rosyjskiej propagandy, która ma uratować pogarszający się wizerunek wojny na Ukrainie, władz Rosji i samego Putina. To karkołomne zadanie. jeśli przeciętny wierzy, że ta wojna to wina Ukraińców, bo nie ma tam krewnych i nikt z jego bliskich nie zginął na tej wojnie – a takich już jest coraz mniej – to jednak trudno go będzie przekonać, ze sankcje są dobre. Wystarczy, że raz wybierze się na i nie będzie miał wątpliwości, że być może są one dobre dla gospodarki, skoro Putin tak mówi, ale na pewno nie są dobre dla jego kieszeni.

może nadal okłamywać swoich obywateli i mówić im, jacy są dobrzy” – podsumowuje SBU. – “Ale prawda jest taka, że ​​rosyjska zabija pokojowo nastawionych Ukraińców”.

#BejmyNEWSCo mówić o wojnie na Ukrainie? Rosjanie mają nowe wytyczne