Chciał odciąć internet dzieciom. A odciął całemu miastu

Pewien ojciec był zdania, że jego stanowczo zbyt dużo czasu spędzają korzystając z internetu, a zwłaszcza na portalach społecznościowych. Postanowił im to uniemożliwić – i zrobił to tak skutecznie, że zablokował sieć w całym mieście.

Wszystko wydarzyło się we francuskim miasteczku . Mężczyzna widząc, że jego dzieci najchętniej korzystają z internetu między północą a 3.00 rano, postanowił zablokować go właśnie w tych godzinach. Z nieznanych przyczyn nie sięgnął po najprostsze metody: wyłączenie routera czy renegocjacja umowy z dostawcą usług internetowych. Mężczyzna kupił i postanowił go włączać właśnie w godzinach między północą a 3.00 rano.

Zakłócacz fal to nadajnik radiowy, który blokuje sygnały lub usługi radiokomunikacyjne – wystarczy odpowiednio ustawić częstotliwość, by emitował głośniejszy i skutecznie zagłuszający sygnał. Zakłócacz sprawdził się doskonale, tyle że blokował nie tylko w jednym domu, a na terenie… dwóch gmin.

Po jakimś czasie sąsiedzi zaczeli się skarżyć swojemu operatorowi, że nie mogą w nocy korzystać ani z internetu, ani z telefonów komórkowych. A gdy operator zauważył, że jedna z anten nie działała stale w tym samym czasie, między północą a godziną 3.00 rano, zaczął podejrzewać czyjeś celowe działanie. Rozpoczął dochodzenie, włączył w nie Francuską Agencję Częstotliwości (ANFR) – i wtedy szybko udało się ustalić, kto i czym zakłóca dostęp do internetu i telefonii komórkowej.

Mężczyzna ma teraz duże kłopoty, ponieważ zakłócacz fal jest urządzeniem nielegalnym. Grozi mu do 6 lat więzienia i grzywna w wysokości 30 tysięcy euro.

Źródło: -online.pl
Źródło: gry-online.pl
#BejmyNEWSChciał odciąć internet dzieciom. A odciął całemu miastu