Burze z gradem nad całą Polską! Jest ostrzeżenie IMiGW

“Prognozowane są , którym miejscami będą towarzyszyć silne do około 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami ” – ostrzega . Burze mogą się pojawić od samego rana.

IMiGW 11 lipca wydał pierwszego stopnia przed gwałtownymi burzami dla pasa Polski od Pomorza do gór mniej więcej po linii Wisły. Najwcześniej burze pojawią się na wschodnim Pomorzu, ale ostrzeżenie dotyczy województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.

Burzom mogą towarzyszyć silne opady deszczu – do około 20 mm – oraz porywy wiatru do 70 km/h, a także miejscami grad, jak informuje . Do kraju nadal będzie napływało polarno-morskie, chłodne dzięki niżowi z ośrodkiem nad Łotwą. Temperatura nie przekroczy 22 stopni Celsjusza, a wolne od burz będą jedynie zachodnie rejony kraju. Na szczęście już w środę ma być cieplej.

Ostrzeżenie obowiązuje przez cały dzień do godziny 20.00, jednak ostrzeżenie przed burzami i intensywnymi opadami deszczu może zostać przedłużone jeszcze także na wtorek 12 lipca.

#BejmyNEWSBurze z gradem nad całą Polską! Jest ostrzeżenie IMiGW