Burze, grad i ulewne deszcze. IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, ulewnymi deszczami i silnym wiatrem w Polsce. Dla południowo- wschodniej Polski wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

pierwszego stopnia wydano dla części województw opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego.
“Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym” – informuje . – “Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad”.

obowiązuje natomiast w pozostałych częściach województw opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego, a także w województwach świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i lubelskim.

“Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 40 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad” – informuje IMiGW.

Synoptycy ostrzegają jednak, że w porywach lokalnie wiatr może wiać z prędkością 90 km/h. Sytuację utrudni to, że nadal będzie bardzo gorąco – w okolicach 30 stopni Celsjusza. Na pozostałej części kraju temperatury nie przekroczą 25, a nad morzem – nawet 20 stopni.

Przed burzami i gradem ostrzega też .
“Uwaga! Dziś prognozowany silny wiatr, ulewny i lokalnie grad w woj. lubelskim oraz części powiatów woj.: mazowieckiego i podlaskiego” – czytamy na Twitterze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega też przed możliwymi podtopieniami, przerwami w dostawie prądu i utrudnieniami komunikacyjnymi.

 

#BejmyNEWSBurze, grad i ulewne deszcze. IMiGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia!