Brutalny napad na 85-latkę. Zatrzymano podejrzanych

Policjanci z Zielonej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalny na 85-letnią kobietę. zastosował wobec napastników środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napaści doszło w środę, 25 listopada na jednym z zielonogórskich osiedli. Na komendę zadzwonił świadek zdarzenia, który powiadomił funkcjonariuszy o pobiciu. Na miejsce skierowano patrol policji.

Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że do napaści doszło w chwili, w której 85-latka chciała wejść do klatki jednego z bloków. Wówczas została zaatakowana przez dwóch nieznanych mężczyzn, którzy zażądali od niej pieniędzy. nie zareagowała, więc napastnicy zaczęli ją bić po twarzy i kopać. Poszkodowana straciła przytomność i ocknęła się dopiero w pobliskim sklepie.

Sprzedawczyni udzieliła 85-latce pierwszej pomocy, a świadek zdarzenia zaalarmował służby. Na miejscu pojawił się patrol policji oraz . zdecydowali o założeniu szwów rannej kobiecie.

Dzięki informacjom przekazanym przez świadka udało się ustalić rysopis napastników. Już po kilku minutach, dwa podejrzani zostali namierzeni przez funkcjonariuszy.  18-latek i 22-latek zostali na przystanku autobusowym. Świadek potwierdził, że to właśnie oni napadli na starszą kobietę.

Obaj zatrzymani są dobrze znani zielonogórskiej policji. Okazało się, że 22-letni mężczyzna dokonał napadu w warunkach recydywy – dopuścił się tego czynu przed upływem 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo podobne.

Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że tego samego dnia 18-latek dopuścił się innego czynu – na jednym z budynków przy ul. Wyszyńskiego zniszczył rynnę o wartości 600zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli rozboju. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Źródło: newslubuski.pl

#BejmyNEWSBrutalny napad na 85-latkę. Zatrzymano podejrzanych