Beczki z narkotykami w Kotlinie Kłodzkiej

Na terenie Kotliny Kłodzkiej w województwie śląskim znaleziono z nieznanymi substancjami. W jednej z nich znajdowały się , dwie pozostałe czekają na badanie zawartości. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

W jednym z kompleksów leśnych na terenie Kotliny Kłodzkiej policjanci znaleźli beczki. Wiadomo już, że w jednej z nich przechowywana była płynna amfetaminy. Z ilości znalezionej w beczce można wyprodukować ponad 45 kg narkotyku.

– W wyciągniętym z ziemi pojemniku znajdował się też ponad kilogram gotowej amfetaminy i ponad 50 gramów kokainy – powiedziała  Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Dwie pozostałe beczki znalezione w lesie zostały przekazane do badań laboratoryjnych, które pozwolą określić zawartość pojemników.

Funkcjonariusze zatrzymali w sprawie dwóch mężczyzn. Jeden z nich mieszkał w pobliżu miejsca ukrycia beczek.

na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Jak przekazała Monika Kaleta sprawa jest rozwojowa i prowadzone są dalsze czynności. Niewykluczone, ze w sprawie zostaną zatrzymane kolejne osoby. Kluczowym elementów śledztwa będą badań zawartości pozostałych beczek znalezionych w lesie.

Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSBeczki z narkotykami w Kotlinie Kłodzkiej