Barbara Kurdej-Szatan przeciwko ustawie „Stop LGBT”. „To absurd i zło”

fot. instagram

Znana aktorka Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie z tęczowym makijażem. W ten sposób wyraziła swój protest przeciwko skierowaniu projektu ustawy „Stop LGBT” Fundacji Życie i Rodzina Kai Godek do dalszych prac w Sejmie.

Aktorka po przegłosowaniu przez Sejm skierowania projektu ustawy do dalszego procedowania opublikowała na swoim Instagramie – a jej profil obserwuje 1,4 mln osób – swoje zdjęcie z tęczowym makijażem i napisała o projekcie: „to absurd i zło”. Aktorka napisała też, że ma mnóstwo przyjaciół, którzy są gejami i lesbijkami, a których kocha i szanuje od lat. I nie da sobie wmówić idiotyzmów zawartych w tym projekcie ustawy. Jej zdaniem „Stop LGBT” wprowadza przyzwolenie na dyskryminację i przemoc wobec osób LGBT, które są przecież dokładnie takie same jak my.

Przypomnijmy, że ustawa Kai Godek zawiera zakaz organizacji Parad Równości, definiowania małżeństwa inaczej niż związku kobiety i mężczyzny, a także zakaz propagowania związków jednopłciowych, innej orientacji seksualne niż hetero oraz definiowania płci jako zjawiska niezależnego od uwarunkowań biologicznych.

Debata nad projektem w Sejmie miała bardzo burzliwy przebieg: z jednej strony Krzysztof Kasprzak z fundacji Życie i Rodzina nazywał LGBT do ideologii hitlerowskiej i komunistycznej – z drugiej usiłowali go uciszyć posłowie opozycji, w tym Włodzimierz Czarzasty, który przyszedł z tęczową flagą.

Źródło: Fakt

Podziel się: