Areszt dla 21-latka podejrzanego o zabójstwo 16-letniej dziewczyny

zaginionej 16-latki znaleziono w niedzielę w lesie pod Siedlcami. Ciało było w ziemi, a na szyi ofiar zaciśnięty był pasek. W sprawie zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który był partnerem . Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyzna został w niedzielę, a w poniedziałek usłyszał . Podczas przesłuchania 21-latek przyznał się do winy. Składając wyjaśnienia oświadczył, że udusił dziewczynę w emocjach, pod wpływem impulsu, kiedy usłyszał, że 16-latka zrywa z nim bliższą znajomość.

We wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek poinformowała, że sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

W piątek, 4 grudnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w województwie mazowieckim zamieścili komunikat o zaginięciu 16-latki mieszkającej w gminie Siedlce. upubliczniła wizerunek zaginionej dziewczyny zwracając się z apelem o pomoc w poszukiwaniach.

Dzień wcześniej nastolatka nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja wszczęła poszukiwania. W niedzielę w lesie niedaleko miejscowości Grubale w pobliżu Siedlec znaleziono zwłoki 16-latki. Krystyna Gołąbek informowała, że ciało zostało zakopane w ziemi, a na szyi dziewczyny był zaciśnięty pasek.

Jak ustaliła do zabójstwa 16-latki doszło już w czwartek w miejscowości Zbuczyn.  21-letni Jakub B. udusił Annę Ż. w domu, w którym mieszkał, a następnie wywiózł jej ciało do lasu i tam zakopał.

Przeprowadzona nastolatki potwierdziła, że przyczyną śmierci dziewczyny było uduszenie.

Za Jakubowi B. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSAreszt dla 21-latka podejrzanego o zabójstwo 16-letniej dziewczyny