Więcej

  Anna Grzeszczak-Hutek, wybitna aktorka filmowa i teatralna, nie żyje

  Grała w takich filmach jak “Dom zły”,”Róża”, “Ida” czy “Wołyń”, a Łódź pamięta ją ze scen tamtejszych teatrów, gdzie grała między innymi w „Klątwie” Wyspiańskiego i „Człowiek jak człowiek” Bertolda Brechta. Zmarła 16 czerwca.

  Anna Grzeszczak-Hutek była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Filmowej i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła w 1976 roku. W tym samym roku zagrała w “Barwach ochronnych” Krzysztofa Zanussiego. To był pierwszy z wielu filmów, w których zagrała: potem były “Psy”, “Edi”, “Dom zły”, “Róża”, “Ida”, “Sąsiady”, “Wołyń”, “Powidoki” i “Legiony”.

  Łódzka widownia pamięta aktorkę z teatralnych scen tego miasta: zagrała Młodą w “Klątwie” Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Ziemi Łódzkiej, Wandę w “Legendzie” Wyspiańskiego i wdowę Begbick w “Człowiek jak człowiek” Bertolda Brechta w Teatrze Nowym w Łodzi, Panią Jourdain w “Mieszczanienie szlachcicem” Moliere’a, a także Matkę w “Klątwie” Wyspiańskiego w Teatrze Jaracza w Łodzi.

  Koledzy po fachu wspominają ją jako osobę z ogromnym poczuciem humoru, powszechnie lubianą – i bardzo dobrą aktorkę. O jej śmierci poinformował mąż, reżyser Jerzy Hutek.

  WiadomościAnna Grzeszczak-Hutek, wybitna aktorka filmowa i teatralna, nie żyje