Amfetamina i marihuana. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 20 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 93 gramy amfetaminy oraz 38 gramów marihuany. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej wpadli na trop 27-letniego mężczyzny, który według ustaleń śledczych miał powiązania z biznesem narkotykowym. Ponadto policjanci ustalili, że podczas spotkań towarzyskich organizowanych przez 27-latka uczestnicy palą marihuanę.

W piątek, 27 listopada funkcjonariusze postanowili sprawdzić dotychczasowe ustalenia w sprawie. Podczas obserwacji miejsca zamieszkania podejrzanego usłyszeli rozmowy, a po wejściu na posesję wyczuli charakterystyczną woń narkotyków.

Policjanci poddali kontroli dwóch mężczyzn, którzy wsiadali do samochodu osobowego marki . W kieszeni 20-latka odnaleźli i zabezpieczyli amfetaminę. Mężczyzna został i przewieziony na komendę.

Dalsze czynności zaprowadziły funkcjonariuszy do pomieszczenia gospodarczego, z którego dochodziły odgłosy rozmów. Wewnątrz znajdowało się trzech mężczyzn, których bardzo zdenerwował widok mundurowych.

W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli niemal 93 gramy amfetaminy i 38 gramów marihuany. Znaleziono również wagę elektroniczną.  Znalezione były częściowo podzielone na porcje i pochowane w rozmaitych zakamarkach w pomieszczeniu gospodarczym.

Początkowo 27-letni właściciel posesji zaprzeczał posiadaniu narkotyków, ale kiedy funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli , mężczyzna przyznał, że narkotyki są jego własnością.

27-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego oraz 20-letni mieszkaniec gminy zostali i usłyszeli posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie nadal trwa.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSAmfetamina i marihuana. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn