Alec Baldwin znów zagra w filmie. A nawet w dwóch

Słynny pięć miesięcy po tragicznym wypadku na planie filmu “Rust”, w którym poniosła operatorka , zdecydował się wrócić do grania. W planach ma udział w dwóch produkcjach.

21 października ubiegłego roku na planie filmu “Rust” w jednej ze scen aktor zastrzelił operatorkę filmu i postrzelił reżysera. Aktor był przekonany, że to tylko rekwizyt i nie jest nabita. Ale okazało się, że broń była nabita i gdy Baldwin strzelił – trafił w Halynę Hutchins, operatorkę, i w Joela Souzę, reżysera. Hutchins poniosła śmierć, Souza został tylko ranny.

i producenci filmu zostali oskarżeni o nieuzasadnione użycie broni na planie – według ustaleń amerykańskich dziennikarzy, strzału, który zabił operatorkę, nie było w ogóle w scenariuszu.

ustaliły też, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na planie pozostawiało wiele do , a na kilka godzin przed tym wypadkiem część ekipy technicznej zrezygnowała z pracy przy tym filmie, uważając, że warunki pracy są bardzo złe, a – o wiele za niskie. Przed śmiertelnym postrzeleniem na planie kilkakrotnie miały miejsce wypadki z bronią – jedna z rekwizytorek postrzeliła się w nogę.

Baldwin kilka dni później odniósł się do tragedii na Twitterze, w którym napisał, że nie ma słów, by wyrazić swój ból i rozpacz z powodu śmierci Halyny Hutchins i zapewnił, że współpracuje z ą przy wyjaśnieniu tej sprawy.

Po pięciu miesiącach od tragedii na planie “Rust” Alec Baldwin postanowił znów stanąć na planie filmowym. ze swoim bratem Williamem Baldwinem weźmie udział w kręceniu dwóch świątecznych animacji łączonych z grą aktorską: “Kid Santa” i “Billie's Magic World”.

#BejmyHOTAlec Baldwin znów zagra w filmie. A nawet w dwóch