90-letni krawiec pogonił napastnika, który zaatakował go nożem

Policjanci z Łodzi zatrzymali 48-latka, który usiłował dokonać rozboju na 90-letnim mężczyźnie. Mimo podeszłego wieku, postraszy i przegonił napastnika, który wtargnął do jego zakładu krawieckiego.

Do zdarzenia doszło 30 listopada w jednym z zakładów krawieckich w łódzkiej dzielnicy Widzew. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany mężczyzna próbował dokonać rozboju na 90-letnim właścicielu zakładu.

Senior opowiedział funkcjonariuszom cały przebieg zdarzenia. Z jego relacji wynikało, że ok. godziny 14:00 do zakładu krawieckiego przyszedł nieznany mężczyzna, który zaszedł 90-latka od tyłu w chwili, kiedy ten był pochylony nad maszyną do szycia. Napastnik przystawił krawcowi nóż do gardła i zażądał pieniędzy. Starszy mężczyzna złapał za ostre narzędzie i odrzucił je na podłogę. Między mężczyznami wywiązała się szarpanina, w trakcie której napastnik został odepchnięty i kopnięty przez poszkodowanego.

90-latek zaczął wzywać pomocy, co spłoszyło napastnika. Mężczyzna uciekł.

Rozmowa z poszkodowanym, a  także zapis z kamer monitoringu bardzo szybko pozwoliły ustalić, kim był napastnik usiłujący dokonać rozboju w zakładzie krawieckim. Następnego dnia policjanci zapukali do 48-letniego mężczyzny.

przyznał się do winy. Powiedział, że poprzedniego rano był w zakładzie i pożyczył od krawca 2 zł na jedzenie. Następnie, po Kiku godzinach powrócił do pracowni i zaatakował 90-letniego mężczyznę nożem kuchennym. Przyznał też, że w trakcie przestępstwa był pod wpływem alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, również w chwili zatrzymania mężczyzna nie był trzeźwy. Badanie wykazało obecność 2, promila alkoholu w organizmie.

Podejrzany został i przewieziony na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W przeszłości 48-latek był wielokrotnie notowany.

Źródło: .pl

#BejmyNEWS90-letni krawiec pogonił napastnika, który zaatakował go nożem