41-letnia kobieta umierała przy ławce. Zareagowała spacerowiczka

fot. Sławek Wąchała (tenpoznan.pl)

Mieszkanka Oławy w województwie dolnośląskim wybrała się wieczorem na spacer z psem i zauważyła kobietę leżącą przy ławce. Zadzwoniła po pomoc – i gdyby nie to, kobieta by nie przeżyła.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 21.00, w niedzielę, 12 grudnia. Idąc na spacer ze swoim pupilem mieszkanka Oławy zauważyła tę kobietę, bo siedziała na ławce. Zdziwiło ją siedzenie na ławce o tej porze roku, w dodatku wieczorem – dlatego zwróciła uwagę na tę ławkę, gdy wracała ze spaceru. Nie dostrzegła już na niej kobiety, ale gdy podeszła bliżej, zauważyła, że nadal tam jest, tyle że leży przy ławce.

Gdy podeszła bliżej, zauważyła, że kobieta jest nieprzytomna, więc wezwała policję. Funkcjonariusze po przybyciu stwierdzili, że kobieta nie oddycha, nie można też wyczuć oddechu, więc powiadomili pogotowie ratunkowe i rozpoczęli reanimację.

Po kilkunastu minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej kobieta zaczęła samodzielnie oddychać, ale nadal była nieprzytomna i w bardzo złym stanie. Policjantom pomogli strażacy, którzy podali kobiecie tlen. Później pogotowie zabrało ją do szpitala. Okazało się, że kobieta ma 41 lat i jest narodowości ukraińskiej.

Oławscy policjanci zwracają uwagę, że szybka i fachowa pomoc uratowała kobiecie życie, ale nie byliby w stanie jej udzielić, gdyby nie czujność mieszkanki Oławy, która zainteresowała się losem kobiety na ławce i wezwała pomoc. To, że nie była obojętna, okazała zainteresowanie i powiadomiła służby, ocaliło życie Ukraince.

Źródło: Fakt

 

Podziel się: