35-latka uwierzyła, że rozmawia z amerykańskim aktorem. Straciła 45 tys. zł

35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego w województwie lubelskim uwierzyła, że za pośrednictwem mediów społecznościowych odezwał się do niej amerykański Will Smith. Bez wahania zgodziła się pomóc mu odebrać diamenty, dolary i dokumenty rozwodowe. W zamian straciła 45 tys. zł.

Na komisariat policji w Lublinie zgłosiła się 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego, która zgłosiła, że została okradziona. powiedziała funkcjonariuszom, że na jednym z komunikatorów odezwał się do niej amerykański aktor i raper, Will Smith. Rozmowy z amerykańskim gwiazdorem odbywały się przede wszystkim na komunikatorze, ale było też kilka wideorozmów, podczas których 35-latka zobaczyła mężczyznę. Rozpoznała w nim amerykańskiego artystę.

– Fałszywy aktor w pewnym momencie oznajmił, że upoważnia 35-latkę do odbioru paczki z zawartością diamentów o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. W tym celu musiała jedynie wnieść , by uzyskać upoważniający ją do odbioru kosztowności oraz zapłacić cło – przekazał Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kobieta uwierzyła i zgodziła się pomóc. Nowy znajomy poprosił ją o dokonanie przelewu w wysokości 45 tys. zł na wskazane konto. Po dokonaniu transakcji ”amerykański gwiazdor” zaczął unikać rozmów, a po pewnym czasie całkowicie zerwał kontakt z 35-latką.

Kobieta zrozumiała, że padła ofiarą i zgłosiła zdarzenie na ę.

Funkcjonariusze ustalają tożsamość mężczyzny, który udając amerykańskiego aktora wyłudził od 35-latki .

Źródło: kurierlubelski.pl

#BejmyNEWS35-latka uwierzyła, że rozmawia z amerykańskim aktorem. Straciła 45 tys. zł