23-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy

23-latek został i usłyszał 63-letniego mężczyzny z Teresina pod Koninem w województwie wielkopolskim. przyznał się do winy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zabójstwa doszło w minionym tygodniu w miejscowości w Wielkopolsce. Jak poinformowała prok. Aleksandra Marańda, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie, 63-latka zostało znalezione w przedsionku jednego z ów jednorodzinnych. była skrępowana. Według wstępnych ustaleń śledczych, mężczyzna mógł zginąć dwa, trzy dni przed odnalezieniem zwłok.

– Zabezpieczone w trakcie drobiazgowo przeprowadzonych oględzin ślady oraz obrażenia na ciele denata wskazują na to, iż do jego zgonu mogły przyczynić się osoby trzecie – powiedziała Marańda.

Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wykazała, że 63-latek zmarł na skutek ”obrażeń czaszkowo-mózgowych zadanych przedmiotem ostrokrawędzistym”.

W sprawie zatrzymano 23-letniego mężczyznę, który był znajomym zamordowanego. Podejrzany został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. W toku dalszych czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Słowa podejrzanego zostały zweryfikowane podczas eksperymentu procesowego przeprowadzonego z udziałem 23-latka.

Na tę chwilę nie są znane motywy postępowania podejrzanego.

na wniosek Prokuratury Okręgowej w Koninie zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWS23-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy